Pokémon a deskovky Holubice

9.6. 2024 Deskoherní a Pokémon odpoledne v Holubicích>>pokračuj

Kroužek deskových a karetních her

Plánované termíny v Holubicích:

17.5. – 16,00 – 17,00, deskovky až do 19,00

24.5. – 16,00 – cca 17,30

Budeme trénovat na pokémonový turnaj 🙂

 


Přihlášky do POKÉMON kroužku zasílejte na krouzekdeskovek@gmail.com (jméno účastníka, věk, kontakt na zákonného zástupce, doprovod ano/ne) do 20.9.2023. Kapacita 15 účastníků, II. pol. 23/24 plno.
Volné hraní deskovek je omezenou pouze prostorem a časem (časoprostorem 🙂 ), neplatí tedy výše uvedená kapacita.

Začínáme 22.9.2023  16:30 v Holubicích v knihovně, plánovaný konec 19,00-20,00.

Kroužek je určen nejen pro děti, ale i pro dospělé, je tedy rozdělen na dvě části. Pro děti i starší zájemce je připraven program ve smyslu výuky karetní hry POKÉMON, určování/zjišťování hodnot karet pro výměny a zjišťování pravosti karet a organizace her mezi jednotlivými účastníky.

V rámci části deskových her bude možnost si přijít zahrát deskovky s dalšími účastníky na jednotlivých setkáních.  Času by mělo měl být dostatek i na časově náročnější hry či vyzkoušení více deskovek v jednom termínu.

Pro koho je kroužek určen

POKÉMON – z řad dětí je již vyžadována samostatnost a udržení pozornosti. Karetní hra je v AN jazyce, pro hlubší pochopení funkce jednotlivých karet jsou nutné alespoň základy. Funkce karet si však lze zapamatovat dle obrázku. K základnímu pochopení principu hry je nutné ale umět počítat v desítkách a stovkách. Věkově vhodné od 3.-4. třídy. S mladšími dětmi se však mohou účastnit rodiče a chodit hrát s nimi. Kapacita 15 dětí.

DESKOVKY – kdokoliv, kdo má rád deskovky. Kapacita neomezena (pouze časoprostorem)

Termín

Pro začátek v pátek jednou za měsíc, v případě většího zájmu rozšíření na dvě setkání měsíčně. Začínáme 22.9. 16,30 v zasedacím sále OU, další termíny budou vypisovány na webu a jako události na FB.

Co bude zajištěno?

Místo – prostor zasedačky, případě další prostory.

POKÉMON – karty základních energií do balíčků zdarma, možnost pořízení oficiálních předpřipravených balíčků, které lze následně doplňovat vlastními kartami, případně další potřeby jako jsou kostky s body poškození, podložky, obaly, krabičky…

Deskovky – pár her, ale uvítáme, když přinesete své, aby si je mohli ostatní vyzkoušet.

Jedná se o první ročník kroužku, kdy se budou vychytávat mouchy a celkově ladit jeho obsah.

Kroužek nespadá pod žádnou instituci a je organizován soukromou osobou, účast v kroužku a na akcích je zcela dobrovolná, v případě dětí se souhlasem rodičů.